19 Ekim 2014 Pazar

Paylaştığınız sizindir, biriktirdiğiniz değilİnsan soyunun değişebileceğine inanmıyorum.Değişimin mutlak gerçeğimiz olduğuna inanmakla birlikte söz konusu insan soyu olduğunda değişim en azından gelişim olarak sonuçlanmamakta.Bu sebeple etrafımızda hala ilkel insanlara benzer davranış biçimlerini görmek şaşırtıcı değil, üzücü sadece.

Bu denli kirlenmişlik içerisinde bir kaç iyi insanla devam eden büyük bir yalnızlığın içinde debelenerek geçiyor zaman.Yunus Emre'nin " Paylaştığınız sizindir biriktirdiğiniz değil" sözünü unutmuş ya da hiç duymamış gibi yaşantılarımıza devam ederken bir tek çocuklarda görüyorum insan olmanın en saf ve doğal hallerini.Bir kaç yılla sınırlı kısa bir zaman diliminde bu tertemiz duygu ve davranış biçimi kirlenmiş yaşantılarımıza dönüşürken hissettiğimiz tüm duygular ve düşünceler de kirli.

İnsan soyu anlamsız bir kibrin içerisinde hiç anlamadı, ne güneşin göz kırpmasını, ne ayın gülümsemesini, ne de rüzgarın fısıltısını.  Oysa hiç bıkmamıştı tekrarlamaktan "Siz giderken ben dönüyordum" diyen gece...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Yorumunuz incelendikten sonra en kısa sürede yayınlanacaktır.