30 Mart 2016 Çarşamba

Abi

Photo;Steven BrockHayat çok adil değildi ama bu kez şansı dönmüştü.Tüm giriş ve çıkışlardan o sorumluydu artık. Sokağa çıktığında görünmez bir varlık gibi bir tek selam bile almadan geçen süreç bitmişti.Gülümsedi kendisine ve bu gülümsemesini yüzüne yerleştirdi.Oturduğu yerden gülümsemesine; "Günaydın" ve "İyi akşamlar" kelimelerini de ekledikten sonra bu kelimeleri birbirine söylemeyi unutmuş olanlar  bile bir süre sonra bu diyaloğa katılmaya başladı. Tabiki bu diyaloglarının tek kelimeyle kalmasını bekleyemezsiniz.  Bir süre sonra bu kelimeler tek hallerinden kurtularak iki, üç, diye artan bir sayıyla cümlelere dönüştü.

Mutluydu ve kısa süre de hemen herkesin sevgili abisi oluverdi. En kısa süre de de amirlerinin gözüne girecek "Günaydın" ve "İyi akşamlar" la başlayan diyaloğu zamanla cümlelere dönüşürken kendisine verilen görevleri sorgulamaksızın büyük bir keyifle yerine getirme özelliğiyle de çoğu kişi de; "valla o olmasa ne yaparız?" sorusunun her alana sinmesini sağlayacaktı.

Bu soruyu kendine de sormuş ve cevap olarak ta;" ben olmazsam, olmaz" cevabını vermiş olmalı ki yüzüne yerleştirdiği gülümsemeye bir kaşı hafifçe yukarıya doğru kaldırıp,  gözlere kısıklık ta ekleyerek yeni bir çehre oluşturdu.Bir süre sonra yürüyüşü de, oturması da kendiliğinden değişti. Bu kalıcı da oldu üstelik.

Sevgili abi yavaş yavaş baba figürüyle etrafta dolanırken işine olan inancı da artan bir ivmeyle yükseliyordu. Her şeyden o sorumluydu, aslında yöneten oydu başkalarının bunu bilip bilmesi önemli değildi ama evet, evet! kesinlikle yöneten de değil bu yerin sahibiydi.

Eski alışkanlık, "Günaydın" ve " İyi akşamlar" kelimeleri hala dilindeydi ama uyarılarda yer alabiliyordu cümlelerinde.Her şey öylesine garip bir şekilde gelişti ki, kimse; "dur ya bu seni ilgilendirir mi?" diye karşı bir atağa geçemiyordu.

Mesele değişimin farkında olup olmamakta değildi artık.Öylesine hızlı yaşanıyordu ki her yerin gri renge bürünüp garip bir sarmalın içinde yaşamın tozlaşmasına  kimse engel olamazken martıların kahkahaları andıran çığlıkları yankılanıyordu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuz için teşekkür ederiz.

Yorumunuz incelendikten sonra en kısa sürede yayınlanacaktır.